Czym jest ekspresja sensoryczna? – rozmowa z Moniką Skają

28 marca, Monika Skaja – inicjatorka i współzałożycielka SGM Kids oraz GetDirty® – była gościem na kanale Anny Ślebiody – ekspertki ds. niepełnosprawności. Głównym tematem była oczywiście ekspresja sensoryczna i jej wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Skąd wywodzi się ekspresja sensoryczna? Jak pomóc dziecku wyrazić siebie? Dlaczego warto brać udział w warsztatach sensorycznych organizowanych przez SGM Kids? I dlaczego warto pozwolić dziecku się pobrudzić!? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziecie poniżej, w materiale video. 

Uświadamiamy rodziców, jak istotna dla rozwoju ich dzieci jest praca nad zachowaniami, emocjami i ekspresją sensoryczną. Z myślą o dzieciach prowadzimy warsztaty i zajęcia, które budują pewność siebie, poszerzają horyzonty, wyostrzają zmysły, ułatwiają przyswajanie nowej wiedzy i relaksują. Ćwiczenia z ekspresji sensorycznej mają wpływ na neuroplastyczność mózgu i pomagają utrwalać połączenia odpowiadające za adaptację i zmienność. Nasz program dydaktyczno-praktyczny tzn. szkolenie z Ekspresji Sensorycznej™ oraz wspomagające go produkty Get Dirty® mają za zadanie poprawiać i rozwijać zdrowie fizyczne, psychiczne, intelektualne oraz emocjonalne dzieci i zapewnić im lepszy start w przyszłość. Nasze szkolenia i warsztaty przyczyniają się nie tylko do podniesienia kreatywności dziecka, ale i poprawiają koncentrację u dziecka i planowanie motoryczne.

Jeśli temat ekspresji sensorycznej okaże się interesujący, zachęcamy do zapoznania się z materiałami, które przygotowaliśmy na stronie oraz na naszym blogu.  

Zapraszamy do obejrzenia i posłuchania rozmowy – kliknij tutaj

Zapraszamy również na fanpage Anny Ślebiody na Facebooku – Anna Ślebioda – ekspert ds. niepełnosprawności oraz na stronę internetową www.annaslebioda.pl