Ekspresja sensoryczna™

Czym jest ekspresja sensoryczna™?

Ekspresja Sensoryczna™, to stały, ukierunkowany proces wykorzystywania naturalnej ekspresji człowieka do poznawania świata za pomocą zmysłów.

Wzmacnia proces wyrażania i poznawania siebie. Ma pozytywny wpływ na integrację społeczną.

U dzieci wspiera prawidłowy rozwój integracji sensorycznej, pobudza kreatywność, oraz ma wpływ na przetwarzanie emocji.

U dorosłych pobudza i wspiera naturalne procesy poznawcze poprzez doświadczanie i naukę rożnymi zmysłami.

Regularne uczestnictwo w zajęciach, warsztatach czy samodzielne doświadczanie metodami Ekspresji Sensorycznej™ wyostrza zmysły, buduje pewność siebie, poszerza horyzonty, ułatwia przyswajanie nowej wiedzy, relaksuje.

To proces, w którym możemy wspomóc naszą walkę ze stresem, który ma wpływ na neuroplastyczność mózgu, pomaga utrwalać połączenia odpowiadające za adaptację i zmienność.

Jak powstała formuła Ekspresji Sensorycznej™ ?

Już w 2017 roku firma SGM Kids rozpoczęła fascynujący proces rozwoju zarówno na płaszczyźnie teoretycznej, praktycznej jak i dydaktycznej. Ekspresja Sensoryczna™ jest pojęciem multidyscyplinarnym, łączącym w sobie odkrycia współczesnej nauki między innymi: neurodydaktyki, psychologii, pedagogiki, socjologii oraz epigenetyki i wiele innych dziedzin nauki.

Zarząd firmy:

Żaneta Gatniejewska

Manager biznesu, współtwórca SGM Kids i GetDirty® , praktyk, dyrektor finansowy. Trzon biznesowy firmy, wspierający każdy etap rozwoju projektu swoimi pomysłami, radami i wieloletnim doświadczeniem biznesowym.

Monika Skaja

Inicjator oraz współtwórca SGM Kids i GetDirty®, praktyk, lingwista, pedagog. Pomysłodawca oddolnego ruchu wsparcia rodziców w ukierunkowanym rozwoju dzieci, widząca potrzebę wspierania dobrego rozwoju u dzieci.

Nasze rozwiązania oparte są na najnowszej wiedzy, nabytym doświadczeniu i ciągłej praktyce dzięki temu Ekspresja sensoryczna™ to proces, który powinien towarzyszyć nam całe życie.

Jak dowiedzieć się więcej o tym jak Ekspresja Sensoryczna™ wpływa na rozwój człowieka?

Firma SGM Kids dzieli się wiedzą swoją, partnerów jak i zaproszonych gości między innymi za pomocą bloga, materiałów video, podcastów, prowadzonego doradztwa, facebooka.

Zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych.

Co o Ekspresji Sensorycznej™ sądzą wykładowcy akademiccy, psychologowie terapeuci?

Rozpoczęliśmy cykl podcastów Uwolnij Ekspresję, w którym dyskutujemy nad zagadnieniami związanymi z rozwojem i nauką zarówno młodych jak i starszych. Przedstawiciele rożnych sektorów dzielą się swoją wiedzą, spostrzeżeniami. Każdy z gości odnośni się do Ekspresji Sensorycznej™ i pokazuje co dla niego jest istotne w tym procesie.

Pierwszy podcast:

na temat:

Metody nauki oraz wpływ środowiska na rozwój dziecka i edukację dorosłego.

Gość:

dr Przemysław Gąsiorek

Pedagog, Psycholog, Aktywny wykładowca, praktyk. Aktywny działacz naukowy łączący świat nauki z praktyką i otoczeniem społecznym.

Zachęcamy do zadawania pytań i pozostawiania komentarzy.
Aby dowiedzieć się więcej, śledź nas na bieżąco.

Co o Ekspresji Sensorycznej™ sądzą uczestnicy zajęć i użytkownicy naszych produktów?

Niebawem rozpoczniemy akcję Uwolnij swoją Ekspresję skierowaną do naszych klientów. Zachęcamy do śledzenia strony, bloga, mediów społecznościowych.

Masz pytania?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI