Czym jest ekspresja sensoryczna™?

Ekspresja Sensoryczna™ - opatentowany koncept wspomagania rozwoju dzieci

W 2017 roku stworzyliśmy pojęcie Ekspresji Sensorycznej™, czyli koncepcję wspierającą rozwój dzieci, której efektem są cykle szkoleń i produkty Get Dirty® . Ekspresja Sensoryczna™ jest pojęciem multidyscyplinarnym, łączącym w sobie odkrycia współczesnej nauki: neurodydaktyki, psychologii, pedagogiki, socjologii, epigenetyki i wielu innych dziedzin. Nasz program dydaktyczno-rozwojowy Ekspresji Sensorycznej™ jest stałym, ukierunkowanym procesem wykorzystania naturalnej ekspresji człowieka do poznawania świata za pomocą zmysłów. U dzieci wspiera prawidłowy rozwój integracji sensorycznej, ma pozytywny wpływ na przetwarzanie emocji, pomaga w integracji społecznej czy  poprawia planowanie motoryczne.

U dorosłych pobudza i wspiera naturalne procesy poznawcze poprzez doświadczanie i naukę różnymi zmysłami. Kurs integracji sensorycznej jest zestawem narzędzi niezbędnych do prawidłowego rozwoju, stworzonych na styku wielu dyscyplin naukowych, z których rodzice powinni czerpać garściami.

Budujemy świadomość, która wyzwala w dzieciach ponadprzeciętny rozwój

Uświadamiamy rodziców, jak istotna dla rozwoju ich dzieci jest praca nad zachowaniami, emocjami i ekspresją sensoryczną. Z myślą o dzieciach prowadzimy warsztaty i zajęcia, które budują pewność siebie, poszerzają horyzonty, wyostrzają zmysły, ułatwiają przyswajanie nowej wiedzy i relaksują. Ćwiczenia z ekspresji sensorycznej mają wpływ na neuroplastyczność mózgu i pomagają utrwalać połączenia odpowiadające za adaptację i zmienność. 

Dziewczynka ubrana w kombinezon GetDirty maluje pędzelkiem. N stole stoją butelki z żółtym i niebieskim płynem.

Wpływ ekspresji sensorycznej na kształtowanie zdrowia fizycznego na etapie organogenezy

Pierwszym aspektem naszych działań w zakresie ekspresji sensorycznej jest uświadamianie rodziców, że już na etapie organogenezy (w 2 tygodniu ciąży) następuje integracja sensoryczna, czyli zaczynają się integrować ze sobą zmysły dziecka. Prowadzimy szkolenia, wykłady, nagrywamy video i podcasty z zakresu świadomego korzystania w okresie ciąży z Integracji Sensorycznej oraz Ekspresji Sensorycznej™, co korzystnie wpływa na rozwój płodu, ponadprzeciętny rozwój dziecka i dalsze funkcjonowanie człowieka w społeczeństwie. Według opinii Dr Emilii Lichtenberg-Kokoszki „stanowi to bowiem nieocenioną inwestycję w rozwój dziecka”, w efekcie prowadząc do uniknięcia powstawania deficytów, które w późniejszym etapie rozwoju dziecka mogą oznaczać długotrwałą rehabilitację oraz psychoterapię związaną z zaburzeniami behawioralnymi oraz emocjonalnymi.

Nasz program dydaktyczno-praktyczny tzn. szkolenie z Ekspresji Sensorycznej™ oraz wspomagające go produkty Get Dirty® mają za zadanie poprawiać i rozwijać zdrowie fizyczne, psychiczne, intelektualne oraz emocjonalne dzieci i zapewnić im lepszy start w przyszłość. Nasze szkolenia i warsztaty przyczyniają się nie tylko do podniesienia kreatywności dziecka, ale i poprawiają koncentrację u dziecka i planowanie motoryczne. 

Integracja sensoryczna - klucz do lepszego rozwoju, którego podstawą są zmysły

 Wielu rodziców nie ma świadomości, że zaburzenia rozwojowe oraz zaburzenia z integracji sensorycznej są związane z brakiem czucia głębokiego u dzieci, które przyszły na świat drogą cesarskiego cięcia. W konsekwencji prowadzi to do nadpobudliwości u dzieci, agresji, nadwrażliwości lub zbyt małej wrażliwości. Cesarskie cięcie przyczynia się do opóźnień rozwojowych w zdolnościach ruchowych dziecka czy dalszych zaburzeń w nauce, problemów z koncentracją, utrzymaniem długopisu w ręku i wiele innych. Nie można bagatelizować problemów związanych z brakiem czucia głębokiego. Na szczęście nasze szkolenia i produkty z Ekspresji Sensorycznej™ i integracji sensorycznej pomagają setkom dzieci kształtować podstawy zdrowia fizycznego, psychicznego, społecznego oraz duchowego, poprawiając kreatywność u dziecka czy wpływając na poprawę koncentracji u dziecka, a u rodziców budować świadomość dotyczącą istotności ekspresji sensorycznej. 

Z danych przedstawionych z GUS w latach 2016 – 2017 wynika, że w Polsce na świat drogą cesarskiego cięcia przyszło ponad 164 000 dzieci. Świadczy to o tym, że 40% dzieci każdego roku jest narażonych na potencjalne zaburzenia wynikające ze sposobu, w jaki się urodziły, powodując u nich deficyt rozwojowy w postaci braku czucia głębokiego oraz zmysłu równowagi (tzw. 6 oraz 7 zmysł człowieka).

Grafika do podcastu Metody nauki oraz wpływ środowiska na rozwój dziecka i edukację dorosłego. dr Przemysław Gąsiorek

Pierwszy podcast z cyklu Uwolnij Ekspresję

Metody nauki oraz wpływ środowiska na rozwój dziecka i edukację dorosłego.

dr Przemysław Gąsiorek

Pedagog, Psycholog, Aktywny wykładowca, praktyk. Aktywny działacz naukowy łączący świat nauki z praktyką i otoczeniem społecznym.

Najnowsze informacje o ekspresji sensorycznej na Twojej skrzynce e-mail

Skorzystaj z naszych usług szkolenia z Ekspresji Sensorycznej™ lub produktów, które zostały stworzone po to, by Twoje dziecko rozwijało się ponad normę.

Jak dowiedzieć się więcej o tym jak Ekspresja Sensoryczna™ wpływa na rozwój człowieka?

Firma SGM Kids dzieli się wiedzą swoją, partnerów jak i zaproszonych gości między innymi za pomocą bloga, materiałów video, podcastów, prowadzonego doradztwa, facebooka.

Zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych.