Zastanawialiście się kiedyś nad magią, która dzieje się w naszych mózgach, gdy tworzymy lub cieszymy się sztuką? Ostatnie badania naukowe rzucają światło …

Zaburzenia integracji sensorycznej pojawiają się wtedy, gdy układ nerwowy pacjenta nieprawidłowo reaguje na bodźce zmysłowe i świat zewnętrzny. W wyniku błędnego odczytywania …

Jako rodzice lub inni opiekunowie dziecka możemy skutecznie wspierać jego rozwój sensoryczny. Z powodzeniem można to robić w domowych warunkach, jednak niezbędne …

Zaburzenia integracji sensorycznej i ADHD mogą występować równolegle u dzieci, jednak nie jest to regułą. Poszczególne symptomy zaburzeń SI wpływają na występowanie …

Prawidłowo prowadzona terapia zaburzeń integracji sensorycznej może zdziałać cuda. Dzieci z zaburzeniami tego typu mogą mieć problemy z codziennym funkcjonowanie i odnajdywaniem …

Zaburzenia SI to inaczej zaburzenia integracji sensorycznej. Warto zastanowić się nad tym, czym one są i jak się objawiają. Czy dzieci z …

Rodzice dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej na co dzień borykają się z wieloma wyzwaniami i problemami. Ich skala w dużej mierze zależy …

„Nie chcę tego jeść!” Wybiórczości pokarmowej towarzyszą zwykle specyficzne zachowania, np. opór przed samodzielnym jedzeniem, dławienie się, reagowanie odruchem wymiotnym, wypluwanie jedzenia, …

Prawidłowy rozwój mowy jest ściśle powiązany z rozwojem motorycznym (motoryka duża i mała), chociaż na pierwszy rzut oka te dwa procesy mają …

Drugi etap integracji sensorycznej zaczyna się po pierwszym roku życia dziecka i trwa do drugiego roku. Okres ten charakteryzuje sięintensywnym rozwojem funkcji …

Pierwsza faza integracji aktywności sensomotorycznej ma miejsce przy narodzinach i trwa do pierwszego roku życia dziecka. Następnie rozwija się zdolność przetwarzania bodźców …

Prawidłowe funkcjonowanie zmysłów i ich interakcje mają kluczowe znaczenie dla rozwoju każdego dziecka. Natychmiast po urodzeniu mózg dziecka otrzymuje wiele nowych bodźców …

Zmysły są łącznikiem pomiędzy organizmem ludzkim a światem zewnętrznym. To właśnie one umożliwiają odbieranie bodźców ze świata zewnętrznego. Tylko ich prawidłowy rozwój …