Metody terapii zaburzeń integracji sensorycznej

Prawidłowo prowadzona terapia zaburzeń integracji sensorycznej może zdziałać cuda. Dzieci z zaburzeniami tego typu mogą mieć problemy z codziennym funkcjonowanie i odnajdywaniem się w gronie rówieśników, jednak starannie dobrane metody pracy sprawią, że problem uda się wyeliminować lub znacznie ograniczyć. Jakie są przykładowe metody terapii sensorycznej?

Różne metody terapii zaburzeń integracji sensorycznej

Jest przynajmniej kilka szkół prowadzenia terapii z dziećmi z zaburzeniami integracji sensorycznej. Choć różnią się pod kątem prowadzonych zajęć i podejścia, to jednak cel każdej z nich jest ten sam. Już w trakcie terapii powinna być zauważalna poprawa w zakresie codziennych zachowań dziecka, a z czasem zaburzenia można wyeliminować lub znacznie ograniczyć. Wszystko zależy od ich stopnia i indywidualnych predyspozycji młodego pacjenta. Tak naprawdę nie ma najlepszej możliwej metody, dlatego warto być otwartym na różne z nich i skorzystać ze wsparcia prawdziwych profesjonalistów.

Przykładowe metody terapii zaburzeń integracji sensorycznej to:

–        metoda integracji sensorycznej;

–        program Handle;

–        metoda ruchu rozwijającego W. Sherborne;

–        metody stymulacji sensorycznej G. Domana i C. Delacato;

–        indywidualna stymulacja słuchu Johansena;

–        metoda Tomatisa;

–        metoda Warnkego;

–        terapia przez kontakt ze zwierzętami.

To wybrane i wydaje się, że obecnie najpopularniejsze metody. Oczywiście prace nad nimi oraz nad zrozumieniem zaburzeń sensorycznych stale postępują, dlatego nie jest wykluczone, że w niedługim czasie pojawią się inne rekomendowane metody.

Zapraszamy do skorzystania z warsztatów

Jako SGM Kids przygotowaliśmy dla Was warsztaty przeznaczone dla terapeutów, nauczycieli, czy też rodziców dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w tym zakresie, a także wybrania warsztatów dla siebie i swojego podopiecznego. Regularna i odpowiednia praca z dzieckiem oraz wykorzystywanie warsztatów rozwojowych i sensorycznych sprawiają, że postępy widać bardzo szybko. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym zespołem