Zostań naszym partnerem i dowiedz się, jak uczyć dziecko języków metodą Ekspresji Sensorycznej

Metoda Ekspresji Sensorycznej™, czyli nauka języka poprzez zmysły

Twoje dziecko może uczyć się języka naturalnie i skutecznie, bez powtarzania nudnych formułek i nadmiernego nacisku na ćwiczenia gramatyczne, które nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. Każde dziecko może mówić w wybranym języku obcym angażując wszystkie zmysły i kanały percepcji jednocześnie. Przyswajać język poprzez zabawę i doświadczanie, pobudzając do pracy obie półkule mózgu w jednym czasie, co ma istotny wpływ na zapamiętywanie materiału. 

Z myślą o rozwoju dzieci stworzyliśmy i opatentowaliśmy autorską metodę Ekspresji Sensorycznej, która sprawia, że każdy mały krok dziecka staje się wielkim krokiem dla ich nauki języka i samorozwoju. Nasz program nauczania pobudza wyobraźnię dzieci, wspomaga integrację sensoryczną i wykorzystuje pozytywne emocje, by wynieść efektywność nauki ponad wyżyny. 

Ekscytująca podróż po nauce języka angielskiego – od słownictwa, poprzez mówienie aż po stymulację sensoryczną

Dzięki jednoczesnemu działaniu na pamięć wzrokową, słuchową i ruchową zwiększamy nie tylko efektywność nauki, ale zapewniamy dużą porcję dobrej zabawy, która działa na dzieci jak magnes. Nauka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego może stać się ekscytującą przygodą, w której dzieci staną się piratami wykonującymi skok na kolejne poziomy języka czy łowcami przygód, odkrywającymi pozytywne emocje w towarzystwie rozpalających wyobraźnię dinozaurów. Dzieci będą uczyć się skutecznie razem ze specjalnie opracowanymi „fiszkami” do powtarzania materiału, aby z pamięci krótkotrwałej wiedza została przekazana do pamięci długotrwałej (tzw. magazyn śladów pamięciowych). A wszystko przystosowane do możliwości dzieci, nawet tych jeszcze nieczytających i niepiszących. 

Słownictwo i gramatyka z użyciem wszystkich zmysłów

Ciekawe scenariusze lekcji dopasowane do grup wiekowych: 4-6 i 7-9 lat. W programie 5 czasów w języku angielskim i słownictwo z zakresu budowania i konstruowania czy zależności zjawisk atmosferycznych. Mali adepci języka będą przeprowadzać różne działania eksperymentalne i tworzyć różnorodne elementy tematyczne, które na późniejszym etapie stworzą bazę wiedzy na temat otaczającego świata oraz zadbają o rozwój dziecka. Dzieci za pośrednictwem wszystkich zmysłów będą uczyć się słownictwa przy akompaniamencie instrumentów takich jak ukulele, akordeon, harmonia, zestaw perkusyjny czy harmonijki. I będą to robić śpiewająco!  

Nauka języka, która rozwija procesy pozwacze dziecka

Lekcje w naszym wydaniu to sesje ekspresji sensorycznej i integracji sensorycznej, na których królują uśmiech i pozytywne emocje, a wiedza przekazywana jest w atrakcyjnej dla dzieci formie. Kursanci otrzymują wiedzę i nabywają umiejętności językowe, a charakter lekcji pozytywnie wpływa na rozwój procesów poznawczych dziecka: rozwija kreatywność dziecka i poprawia rozwój dziecka. Odpowiednie metody i techniki wspomagają rozwój motoryczny i pobudzają percepcję zmysłową. Dzieci uczą się pracy zespołowej, współzawodnictwa, nabywają pewności siebie oraz uczą się nazywać to, co czują i przeżywają, kształtując swój charakter i osobowość.

Nauka języka metodą Ekspresji Sensorycznej™ wspiera rozwój, stymuluje kreatywność i pobudza układ nerwowy dziecka. Nauka słownictwa ze szczyptą zabawy i naukowej metodologii rozwija wyobraźnię, motorykę i zdolności manualne. Zajęcia z nauki języka poprawiają zdolność koncentracji, poprawiają integrację sensoryczną, uczą samodzielności i edukują dzieci w wielu interesujących dziedzinach. Poznawanie języka obcego razem z nami jest silnie powiązane z eksperymentowaniem, poznawaniem otaczającego świata i pokonywaniem barier sensorycznych.  

Zapisz dziecko na kurs już dziś i spraw, by rozwój umiejętności językowych szedł w parze z rozwojem na wielu poziomach!

Czas trwania zajęć: 60 min

Zobacz przykładowe tematy lekcji oraz słownictwo:

Zapisy: kontakt@sgmkids.com lub telefonicznie 514 319 900