Opowieść o idei wsparcia rozwoju dzieci, współtworzona przez rodziców i naszych partnerów

W trosce o rozwój naszych dzieci, stworzyliśmy ideę działań wspierających integrację sensoryczną. Koncept integracji sensorycznej ćwiczenia kiełkował latami, by po jakimś czasie przerodzić się w firmę SGM Kids Sp. z o.o., która opatentowała autorską metodę Ekspresji Sensorycznej™ . Z czasem zaczęliśmy wprowadzać warsztaty, kursy językowe i produkty Get Dirty®, które podobnie jak i zajęcia, zostały oparte o nasze doświadczenie, badania naukowe i wiedzę z zakresu pedagogiki i psychologii. Następnie poszerzyliśmy ofertę o zajęcia sensoryczne, doradztwo oraz produkty dla dorosłych. 

Nasza opowieść o krzewieniu zasad integracji sensorycznej i wsparciu prawidłowego rozwoju rozpoczęła się od oddolnej inicjatywy, która przerodziła się w firmę propagującą rozwój poprzez świadome uruchomienie i wykorzystanie zmysłów. Oferujemy zajęcia, warsztaty i kursy dla dzieci w wielu grupach wiekowych oraz przeznaczone dla dorosłych. Naszą misją jest wzmacnianie poszczególnych procesów rozwojowych występujących przez całe życie człowieka. Idea wspierania rozwoju naszych dzieci rozszerzyła się na wsparcie aktywności innych dzieci i ich rodziców, co dało początek szerokiej działalności promującej wiedzę i praktykę z zakresu Ekspresji Sensorycznej™. Dla komfortu dzieci podczas warsztatów czy integracji sensorycznej ćwiczenia i ich wygody stworzyliśmy produkty Get Dirty®, które wspomagają ich zdrowy rozwój, pobudzają kreatywność, dają wygodę i zapewniają bezpieczeństwo podczas zabawy. 

Drodzy Rodzice! Jesteśmy dla Was i Waszych Dzieci!

Realizujemy programy w oparciu o najnowszą wiedzę, nabyte doświadczenie i ciągłą praktykę zarówno naszą, jak i naszych Partnerów. Zapraszamy do współtworzenia opowieści o rozwoju dzieci, którą kreujemy wspólnie w zgodzie z zasadami Ekspresji Sensorycznej™. Dzięki nam maluchy są bardziej kreatywne i rozwijają się szybciej, chłonąc piękno świata za pomocą wszystkich zmysłów!

Chcesz zostać naszym partnerem? Skontaktuj się z nami przez e-mail kontakt@sgmkids.com lub wypełnij formularz na stronie kontakt.

Chcesz skorzystać z naszych usług i produktów? Przejdź do sklepu i poznaj kompleksową ofertę. 

Nasz zespół

Monika Skaja

Inicjatorka oraz współtwórca SGM Kids oraz GetDirty®, praktyk, lingwista oraz pedagog. Pomysłodawca oddolnego ruchu wsparcia rodziców we wspieraniu rozwoju dzieci, widząca potrzebę wczesnej interwencji oraz podejmowanie działań prewencyjnych.

Od 2016 roku pracuje nad projektem GetDirty® następnie nad projektem SGM-Kids, mający na celu wspieranie prawidłowego rozwoju integracji oraz ekspresji sensorycznej u dzieci, pobudzanie kreatywności oraz pomaganiu w przetwarzaniu emocji.

U dorosłych SGM-Kids wspiera naturalne procesy poznawcze poprzez doświadczanie i naukę różnymi zmysłami.

Jest przekonana, o tym że regularne uczestnictwo w zajęciach, warsztatach czy samodzielne doświadczenie metodami Ekspresji Sensorycznej™ wyostrza zmysły, buduje pewność siebie, poszerza horyzonty, ułatwia przyswajanie nowej wiedzy, relaksuje.

Monika Skaja zdjęcie profilowe.
Monika Skaja

Żaneta Gatniejewska

Współtwórca SGM-Kids oraz marki GetDirty®, menager biznesu, praktyk, dyrektor finansowy. Stanowi trzon biznesowy firmy, zawsze wspiera każdy etap rozwoju projektu swoimi pomysłami, radami oraz wieloletnim doświadczeniem biznesowym.

Podziela zdanie, że oddolny ruch wspierający rodziców w ukierunkowanym rozwoju dzieci jest ważny, oraz widzi potrzebę wspierania rozwoju u dzieci, odkrywaniu talentów u młodzieży oraz radzenia sobie ze stresem w przypadku osób dorosłych.

Wierzy w walory terapeutyczne zajęć oraz warsztatów, które dają możliwość budowania silniejszego ja oraz pozwalają na pokonywanie barier sensorycznych.

Żaneta Garniejewska zdjęcie profilowe.
Żaneta Gatniejewska

Sylwia Paczkowska

 

Z wykształcenia pedagog o specjalizacji animacja wolnego czasu i rekreacja ruchowa.

Całe swoje zaangażowanie w naukę oraz zainteresowanie rozszerza w stronę turystyki i rekreacji ruchowej, dzięki czemu konsekwentnie poszerza wiedzę w tym zakresie.

Jej zdaniem należy słuchać głosu serca oraz wskrzeszać kulturę fizyczną wśród społeczeństwa.

Uczestniczyła w wielu projektach dot. aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Specjalistka od zajęć „Zdrowy Kręgosłup”.

Jako trenerka personalna ma doświadczenie w tworzeniu dedykowanych programów ćwiczeń dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Obecnie terapeuta Ekspresji Sensorycznej™.

Sylwia Paczkowska zdjęcie profilowe do sekcji o nas.
Sylwia Paczkowska
plansza informacyjna Polski Fundusz Rozwoju