SZKOLENIA

Rozwijaj wiedzę za pomocą szkoleń prowadzonych przez dobranych specjalistów i trenerów. Oferujemy szkolenia mające na celu usprawnienie prowadzenia zajęć rozwojowych i urozmaicenie ich z elementami Ekspresji Sensorycznej™, które będą wspierały rozwój dzieci oraz poszerzą ofertę edukacyjną placówek.

Naszą misją jest wzmacnianie oraz ułatwianie procesów poznawczych dzieci, które stanowią podstawę zdrowego, zrównoważonego rozwoju i pozwalają wejść w dorosłe życie, jako osoba pewna siebie, gotowa do działań, która posiada chęć poznawania świata.

Nasze hasła to: prostota – wygoda – bezpieczeństwo

Szkolenia dla Rodziców

Voucher przeznaczony dla: Wszyscy

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie i wiele zapytań odnośnie Integracji Sensorycznej oraz Ekspresji Sensorycznej™ przygotowaliśmy szkolenie, dzięki któremu jeszcze lepiej będziecie Państwo mogli wspierać rozwój, odkrywać talenty oraz rozwijać umiejętności swoich dzieci. 

Zadbaj o rozwój sensoryczny swojego dziecka

Jesteśmy twórcami Ekspresji Sensorycznej™ i chcemy dzielić się zaskakującymi wynikami naszej metodologii nauczania. Dlatego proponujemy szkolenia dla rodziców z Ekspresji Sensorycznej™, które pozwolą wspierać rozwój Twojego dziecka jeszcze przed jego urodzeniem i w pierwszych latach życia. Z nami podczas kursu integracji sensorycznej możesz zostać odkrywcą talentów swojego dziecka i skutecznie rozwijać jego umiejętności w harmonijny i zrównoważony sposób. Dzięki naszej opatentowanej metodologii, wspartej wiarygodnymi badaniami naukowymi stymulujemy rozwój Twojego dziecka, który jest silnie skorelowany z integracją systemów zmysłowych. Dzieciom po cesarskim cięciu często towarzyszą dysfunkcje na drodze późniejszego rozwoju np. zaburzenia sensoryczne u dzieci, objawiające się nadruchliwością i problemami w koncentracji, nadwrażliwością lub zbyt małą wrażliwością. W konsekwencji dzieci przejawiają opóźnienia w zdolnościach ruchowych czy trudności w uczeniu się.

Mamy wspólny cel – rozwój Twojego dziecka! Dlatego podczas warsztatów integracji sensorycznej odpowiadających na główne bolączki rodziców przeprowadzimy Cię za rękę przez najważniejsze problemy związane z zaburzeniami sensorycznymi, proponując skuteczne narzędzia do pracy nad dzieckiem. Nasze warsztaty integracji sensorycznej są przeznaczone także dla dzieci z autyzmem i wykorzystują zabawki edukacyjne, które wywołują u dzieci pozytywne emocje.  

Rozwijaj talenty dziecka razem z SGM Kids! 

Odkryjemy przed Tobą niezbadany dotąd świat integracji sensorycznej i Ekspresji Sensorycznej™, które pozwolą Twojemu dziecku dynamicznie wspomóc rozwój i wywołują pozytywne emocje, a Tobie zapewnią spokój i szczęście. Nauczysz się nazywać to, co czuje i przeżywa Twoje dziecko, poznasz narzędzia wspierania i rozwijania motywacji wewnętrznej u dziecka oraz dowiesz się, jak pomóc mu poprawić pewność siebie. 

Dzięki naszemu szkoleniu dla rodziców oczekujących dziecka prowadzonego przez doświadczonych specjalistów, przekazujemy niezbędną wiedzę do świadomego, ukierunkowanego wsparcia rozwoju naszej pociechy w zakresie integracji sensorycznej. Rodzice zdobędą cenną wiedzę na temat integracji sensorycznej, zaburzeń integracji sensorycznej jak i Ekspresji Sensorycznej ™, którą będą mogli wdrażać od pierwszego dnia życia dziecka. Wiedza zawarta w kursie integracji sensorycznej i poparta badaniami naukowymi, wskazówki dotyczące jej poszerzania z tego zakresu i kontakt ze specjalistą to wymarzony prezent dla przyszłych rodziców. Kursanci otrzymują porady z metodyki Ekspresji Sensorycznej™, które poszerzają horyzonty i pozwalają kształtować świadomość integracji sensorycznej. 

Skorzystaj już teraz z naszych szkoleń dla rodziców, stworzonych z myślą o rozwoju dzieci!

Szkolenie z cyklu: Rozwijanie talentów dzieci i odkrywanie ich możliwości.
               Część I. Cesarskie cięcie i jego wpływ na rozwój dzieci.

Przeznaczenie: Dla Rodziców

Dzięki naturalnej ekspresji dziecka możecie wspomagać rozwój waszych maluchów. 

Jakie poruszymy tematy podczas tego szkolenia:

·  Ile tak naprawdę mamy zmysłów?

·  Co to jest czucie głębokie i jaki ma wpływ na rozwój dzieci?

·  Co to jest integracja sensoryczna i dlaczego jest ważna?

·  Jak można wspomagać rozwój dzieci, które przyszły na świat przez cesarskie cięcie?

· Jak rozpoznać, że dziecko może być nadwrażliwe na pewne czynniki i co z tego wynika?

Korzyści z udziału w szkoleniu: 

  • Nauczycie się nazywać to, co czują i przeżywają wasze dzieci.
  • Będziecie wiedzieć jak pomóc waszym dzieciom nabyć pewności siebie oraz kształtować charakter i osobowość.
  • Będziecie wiedzieć jak wspierać dzieci oraz pomóc im rozwinąć motywację wewnętrzną.
  • Będziecie mieli możliwość zdobycia wiedzy jak pomóc wykształcić lepszą koncentrację i możliwości skupienia się na zadaniu u waszych dzieci.
  • Zdradzimy jak pozwolić dzieciom stać się odważniejszymi w poznawaniu świata i jak zwiększyć ich samodzielność.

Metodologia:
Autorski program SGM rozwoju dzieci metodą Ekspresji Sensorycznej™ dotyczący wspierania rozwoju, odkrywania talentów oraz rozwijania umiejętności, oraz przezwyciężania barier i zahamowani u dzieci.

Gorąco zachęcamy do wykorzystywania Ekspresji Sensorycznej™ w pracy z dziećmi w życiu codziennym.

Eksperci o inicjatywie SGM-Kids:

„(…) traktowana powinna być zatem jako profilaktyka pierwotna, wyprzedzająca możliwość powstania deficytów rozwojowych wpływających na całe dalsze życie jednostki”

dr Emilia Lichtenberg-Kokoszka

„(…) zdaje się stanowić doskonałe narzędzie informacyjne dla rodziców, wielokrotnie nie zdających sobie sprawy z przyczyn trudności pojawiających się u ich dzieci”

dr n. o zdr. Katarzyna Wszołek

szczęśliwe dziecko = szczęśliwy rodzic = szczęśliwe dziecko!!! 

Więcej informacji uzyskasz pisząc do nas na: kontakt@sgmkids.com

Zapraszamy serdecznie 😊

Przeszkolenie dla opiekunów i rodziców oczekujących dziecka

Voucher przeznaczony dla: Dorośli

Przeszkolenie prowadzone przed doświadczonego specjalistę. W czasie spotkania przekazujemy niezbędną wiedzę potrzebną do świadomego, ukierunkowanego wsparcia rozwoju naszej pociechy.

– Integracja a Ekspresja Sensoryczna™

– wiedza o rozwoju dziecka na podstawie najnowszych badań

– informujemy jak samodzielnie poszerzać wiedzę z zakresu, przekazujemy nasze doświadczenie

Cechy: bezpośredni kontakt ze specjalistą, porada z metodyki Ekspresji Sensorycznej ™ ,dobre na prezent, poszerza horyzonty, wiedza wspierająca rozwój naszej pociechy

Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy do sklepu 🙂